04.12.201404.12.2020

GALERIE FRANTA

GALERIE FRANTA  Světoznámý výtvarník Francois Mertl dit Franta

Třebíč bude opět atraktivnější. Tentokráte se jedná o stálou galerii, přesahující svým významem region i samotnou Českou republiku. Světoznámý výtvarník Francois Mertl dit Franta daroval městu exkluzivní kolekci svých děl. Architektonický návrh a vizualizace galerie zpracoval pro Město Třebíč Ing. Jan Lukášek.

VIZUALIZACE GALERIE – ZDE

Úryvek z rozhovoru pro Horácké noviny:

FRANTA: Luboš Kressa mě k Třebíči znovu připoutal

Když jste si prohlédl prostory v Národním domě v Třebíči pro vaši zamýšlenou galerii, co na ně říkáte? Jaký dojem na vás udělaly, jaké výstavní možnosti tam vidíte?

Je pravda, že situace dnes je poněkud jiná, protože spousta věcí, o kterých jsem před časem uvažoval, že je dám do Třebíče, už odešla někam jinam a jsou v rukou sběratelů. Já si myslím, že prostor v Národním domě se dá pěkně využít. Líbila si mi i vizualizace galerie pana architekta Lukáška, který zpracoval prostory galerie a pověsil do nich dokonce i moje plátna. Tak to jsem říkal, že už ani nemusím nic malovat! Je to pěkný bílý prostor a když se tam udělá světlá cementová podlaha, bude to bude dobré. Jde jen o to, aby se o galerii vědělo a nebylo to tak, že tam někdo čas od času zajde.

Informace o výstavě

Od kdy? 00:00
Do kdy? 00:00
Kde? Karlovo náměstí
586 01
Třebíč
Kraj Vysočina
Kdo?

Provozní doba galerie

Profil galerie