Skleněná váza vyrobená podle mého designového návrhu

Váza Hydra

Autor: Jan Hachran

ID: 520

Umělecký obor: designér skla, Umělecký sklář,

Materiál: Sklo,

Motiv: Sklářství, Váza, Jan Hachran, Hydra,

Styl: Symbolismus, art deco, Secese, magický ornamentalismus,

Rozměry (š-v-h):

Rámováno: Ano

Rok vytvoření:

Cena: Neznámá

Dílo je možné koupit přímo od vystavovatele

Další díla/realizace od ... více v galerii

České země jsou ve světě proslulé svou sklářskou tradicí, a proto jsem se rozhodl toho využít. Napadlo mě navrhnout vázu ve stylu magického ornamentalismu a ve spolupráci se sklářskou dílnou tento návrh i uskutečnit. Pro tento projekt jsem si vybral známou sklárnu Ajeto v Lindavě, se kterou spolupracoval i proslulý umělec Bořek Šípek.

Při vytváření návrhu jsem se hodně inspiroval masožravými rostlinami i vodními živočichy – konkrétně mi byly předlohou madagaskarské láčkovky a také legenda, která z tohoto ostrova pochází, a která hovoří o lidožravém stromě, jenž je vzhledově mé váze dosti podobný. Druhou předlohou byl mikroskopický žahavec v češtině známý jako nezmar, jehož tělo se skládá z láčky a čtyř chapadel okolo ústního otvoru. V latině se nezmar nazývá hydra, což mě inspirovalo při vymýšlení názvu.

Váza jako taková je vyrobena technikou Kloster – Muehle, která byla používána zejména v období secese. Rád bych zde poděkoval zejména mistrům sklářům, kteří mi vázu vyrobili, a s jejichž prací jsem nadmíru spokojen. Váza má nyní již svého spokojeného majitele, takže momentálně není naprodej. Pokud ale máte zájem o designový návrh něčeho podobného, neváhejte mě kontaktovat.

Sdílet na Google+