Umělecký tisk barvami a zlatou fólií

Ukrajinci

Autor: Jan Hachran

ID: 1174

Umělecký obor: umelecky-tisk, tisk zlatou fólií,

Materiál: Zlato, zlatá fólie, tiskařská barva,

Motiv: Ilustrace, slované, slovanský ornament, folklór, dědictví, kresba, tradice, slovanství, zlaté, Ukrajina, Historie, Jan Hachran, duchovno, mystika, Křesťanství, Ornamenty, Symboly, Ukrajinci,

Styl: Surrealismus, magický ornamentalismus, Secese, art deco, Symbolismus,

Rozměry (š-v-h): 30 cm × 44 cm

Rámováno: Ne

Rok vytvoření: 2019

Cena: 590Kč

Dílo je možné koupit přímo od vystavovatele

Další díla/realizace od ... více v galerii

“Ukrajinci” je název série mých speciálních pozlacených grafik, jejichž motiv bude zároveň sloužit i jako ilustrace ukrajinského národa v naší připravované knize Slované v obrazech a poezii. Kromě Ukrajinců jsou v tuto chvíli hotoví i Rusové a jako další budou v příštích týdnech následovat Poláci a Lužičtí Srbové. V naší knize bude mít každý slovanský národ svou ilustraci, která bude zachycovat jeho esenci a předávat ji čtenářům; kromě toho zde budou i ilustrace dobrovázející text a ozdobné iniciály. Pokud nás budete sledovat i nadále, uvidíte jejich vývoj od začátku až do konce.

Stručný popis obrázku:
Uprostřed Tryzub s vepsanými znaky jednotlivých měst a oblastí Ukrajiny, nad ním patron Ukrajiny svatý Vladimír Kyjevský, který zemi sesílá požehnání v podobě holubice. Pod tryzubem starý Kyjev, vlevo záporožský kozák, vpravo dívka v tradičním kroji symbolizující úrodnost země.

Nákupem této grafiky získáte nejen pěknou výtvarnou prácí, ale také podpoříte vydání připravované knihy Slované v obrazech a poezii. Narozdíl od mých obrazů z cyklu Historia symbolica nemá tato grafika omezený počet výtisků, nicméně i tak je každý kus zezadu signován; v případě Vašeho přání je možné připsat i konkrétní věnování. Technika, kterou je grafika „Ukrajinci“ vyrobená, je speciální dvoufázový tisk, kdy nejprve se tiskne naráz vše barevné a poté následuje tisk zlatou fólii. Postup je trochu odlišný než u mých sítotisků na zlaté fólii, ale výsledek vypadá téměř stejně.

Název: Ukrajinci
Technika: umělecký tisk barvami a zlatou fólií
Rozměry: A3
Autor: Jan Hachran

P.S.: Ve skutečnosti vypadá obrázek mnohem lépe, ale bohužel je těžké na fotografii zachytit tak velkou lesknoucí se zlatou plochu.

Sdílet na Google+