Umělecký tisk barvami a zlatou fólií

Rusové

Autor: Jan Hachran

ID: 1171

Umělecký obor: umelecky-tisk, tisk zlatou fólií,

Materiál: Zlato, zlatá fólie, tiskařská barva,

Motiv: Ilustrace, slované, slovanský ornament, folklór, dědictví, kresba, tradice, slovanství, zlaté, Rusové, Historie, Jan Hachran, duchovno, mystika, Křesťanství, Ornamenty, Symboly, Rusko,

Styl: Surrealismus, magický ornamentalismus, Secese, art deco, Symbolismus,

Rozměry (š-v-h): 30 cm × 42 cm

Rámováno: Ne

Rok vytvoření: 2019

Cena: 590Kč

Dílo je možné koupit přímo od vystavovatele

Další díla/realizace od ... více v galerii

“Rusové” je název série mých speciálních pozlacených grafik, jejichž motiv bude zároveň sloužit i jako ilustrace ruského národa v připravované knize Slované v obrazech a poezii. Jako další budou v příštích týdnech následovat Ukrajinci a Poláci. V naší knize bude mít každý slovanský národ svou ilustraci, která bude zachycovat jeho esenci a předávat ji čtenářům; kromě toho zde budou i ilustrace dobrovázející text a ozdobné iniciály. Pokud nás budete sledovat i nadále, uvidíte jejich vývoj od začátku až do konce.

Stručný popis obrázku:
Uprostřed Matka Rus se stuhou s prvními slovy ruské hymny, v pozadí tradiční ruský venkovský dům, vlevo archanděl Michael chranící Matku Rus před drakem, vpravo kozák a jeho dívka, dole ruský orel. V horní části chrismon, slovanský kolovrat, Boží oko a heslo carského Ruska, které zní: „S nami Bog.“

Nákupem této grafiky získáte nejen pěknou výtvarnou prácí, ale také podpoříte vydání připravované knihy Slované v obrazech a poezii. Narozdíl od mých obrazů z cyklu Historia symbolica nemá tato grafika omezený počet výtisků, nicméně i tak je každý kus zezadu signován; v případě Vašeho přání je možné připsat i konkrétní věnování. Technika, kterou je grafika „Rusové“ vyrobená, je speciální dvoufázový tisk, kdy nejprve se tiskne naráz vše barevné a poté následuje tisk zlatou fólii. Postup je trochu odlišný než u mých sítotisků na zlaté fólii, ale výsledek vypadá téměř stejně.

Název: Rusové
Technika: umělecký tisk barvami a zlatou fólií
Rozměry: A3
Autor: Jan Hachran

P.S.: Ve skutečnosti vypadá obrázek mnohem lépe, ale bohužel je těžké na fotografii zachytit tak velkou lesknoucí se zlatou plochu.

Sdílet na Google+